Po co prać i czyścić?

Systematyczne i długofalowe korzystanie z oferowanych przez naszą firmę wysokiej jakości usług prania i czyszczenia: dywanów, wykładzin oraz tapicerek meblowych w domach, mieszkaniach i biurach, a także tapicerek w samochodach prywatnych i służbowych:

  • zapewnia higieniczne czyste i świeże otoczenie dla Ciebie i całej Twojej rodziny zarówno w domu jak i w aucie oraz komfortowe warunki pracy dla pracowników w firmie lub instytucji,
  • wydłuża żywotność pranych i czyszczonych: wykładzin, mebli tapicerowanych, dywanów oraz siedzeń samochodowych i przywraca im ich pierwotne, naturalne kolory oraz właściwości,
  • neutralizuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach i pojazdach, w których się znajdują,
  • a przede wszystkim redukuje najczęstsze przyczyny alergii i innych uciążliwych dolegliwości zdrowotnych: kataru siennego (alergiczny nieżyt nosa, pyłkowica), zapalenia spojówek, zapalenia krtani, astmy oskrzelowej, atopowego zapalenia skóry, pokrzywki oraz ogranicza ich rozprzestrzenianie.

Dzięki cyklicznemu i długookresowemu stosowaniu profesjonalnych i kompleksowych usług piorąco-czyszczących skutecznie pozbywasz się ze swoich: obić mebli, tapicerek samochodowych, dywanów oraz wykładzin większości zanieczyszczeń i różnego typu mikroorganizmów takich jak:

Roztocze kurzu domowego

Roztocze kurzu domowegoRoztocza stanowią integralną część środowiska człowieka. Te mikroskopijnej wielkości pajęczaki występują praktycznie wszędzie tam gdzie odpowiednia temperatura i wilgotność sprzyja ich rozmnażaniu. Doskonale czują się w domach, w mieszkaniach, w biurach oraz w pojazdach prywatnych i firmowych. Ich odnuża oraz odchody są substancjami silnie uczulającymi tzw. alergenami, które powodują reakcje alergiczne u osób uczulonych np. katar, kaszel, duszności, łzawienie z oczu, świąd oraz zmiany skórne. Regularne pranie i czyszczenie: mebli tapicerowanych, dywanów, wykładzin oraz tapicerek samochodowych umożliwia ograniczenie populacji roztoczy kurzu domowego i tym samym zmniejszenie stężenia wytwarzanych przez nie alergenów całorocznych w domu, w firmie oraz w aucie.

Włosy, paznokcie i naskórek człowieka

Włosy, paznokcie i naskórek człowiekaKażdego dnia człowiek dostarcza roztoczom kurzu domowego pożywienia. Wypadające włosy, fragmenty paznokci oraz drobiny złuszającego się naskórka to dla nich idealna pożywka. Duża ilość pokarmu, to obok ciepła i odpowiedniej wilgotności główny czynnik intensywnego rozwoju roztoczy, a co za tym idzie zwiększania się ilości alergenów uciążliwych dla osób uczulonych znajdujących się w ich otoczeniu. Okresowe stosowanie profesjonalnych i kompleksowych usług prania i czyszczenia w obiektach prywatnych, komercyjnych oraz użyteczności publicznej redukuje znaczą część substancji będących pożywiem roztoczy i zapewnia warunki przyjazne alergikom.

Sierść i naskórek zwierząt domowych

Sierść i naskórek zwierząt domowychZwierzęta domowe są nieodłącznymi przyjaciółmi człowieka. Psy, koty, świnki morskie, króliki, chomiki, myszy, szczury i coraz to nowe gatunki towarzyszą mu wszędzie, gdziekolwiek by się nie udał. Ich naskórek, ślina, mocz oraz wydzieliny z gruczołów potowych i łojowych obecne na sierści stanowią źródło bardzo silnych alergenów zwierzęcych, które są przyczyną wielu chorób alergiczych np. astmy oskrzelowej, alergicznego nieżytu nosa oraz pokrzywki. Przy każdym kontakcie z: obiciami mebli, dywanami, wykładzinami podłogowymi oraz siedzeniami pojazdów zwierzęta domowe pozostawiają na nich silne substancje uczulające. Systematyczne korzystanie z fachowych usług piorąco-czyszczących pozwala na drastyczne zmniejszenie ilość alergenów zwierzęcych w najbliższym otoczeniu bez konieczności pozbywania się ulubionych pupilów.

Bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby i inne drobnoustroje

Bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby i inne drobnoustrojeLicznie występujące w dywanach, wykładzinach, tapicerkach samochodowych oraz tapicerkach meblowych zarazki, zarodniki pleśni i grzybów oraz inne drobnoustroje mogą oddziaływać w negatywny sposób na zdrowie osób znajdujących się w ich pobliżu: w domach, w mieszkaniach, w biurach oraz w autach prywatnych i firmowych. Wytwarzane przez nie silne alergeny oraz groźne toksyny mogą być przyczyną poważnych chorób oraz alergii wziewnej np. astmy oskrzelowej, gorączki siennej oraz grzybicy. Cykliczne stosowanie profesjonalnych usług prania i czyszczenia trwale usuwa z otoczenia większość niebezpiecznych dla zrowia mikroorganizmów: bakterii, wirusów, pleśni oraz grzybów i przywraca czystą i świeżą atmosferę.

Strzępki tkanin i włókna materiałów

Strzępki tkanin i włókna materiałówNici, włókna tkanin, skrawki materiałów oraz inne elementy włókiennicze stanowią doskonały środek transportu umożliwiający swobodne rozprzestrzeniania się alergenów: pyłków roślin, roztoczy kurzu domowego, bakterii, pleśni oraz grzybów w otoczeniu. W skutek ruchów powietrza substancje uczulujące trafiają do nawet odległych zakamarków pomieszczeń oraz pojazdów. Regularne pranie i czyszczenie: tapicerek mebli, dywanów, tapicerek pojazdów oraz wykładzin dywanowych usuwa z ich powierzchni nieczystości wrażliwe na ruchy powietrza i tym samym ogranicza ich rozprzestrzenianie w domu, w mieszkaniu, w firmie oraz w samochodach prywatnych i służbowych.

Pozostałości po kosmetykach, środkach czystości i innych związkach chemicznych

Pozostałości po kosmetykach, środkach czystości i innych związkach chemicznychW trakcie robienia porządków w domu, w firmie lub w aucie w dywanach, wykładzinach, obiciach mebli i siedzeń pojazdów odkładają się pozostałości po użytych kosmetykach, środkach czystości i innych substancjach chemicznych. Stosowane przy sprzątaniu różnego typu płyny, lakiery, proszki, pudry oraz inna "chemia" mogą być źródłem silnych uczuleń kontaktowych powodujących: zmiany skórne (rumień, wysypka, pokrzywka) oraz infekcje bakteryjne i grzybicze, a także typowych objawów alergii wziewnej takich jak: katar, kaszel oraz zapalenie spojówek. Okresowe korzystanie z wysokiej jakości usług piorąco-czyszczących pozwla na skuteczne wyeliminowanie z otoczenia uczulających związków chemicznych.

Piasek, kurz oraz inne nieczystości

Piasek, kurz oraz inne nieczystościDrobiny piasku, kurzu oraz innych widocznych gołym okiem nieczystości znajdujących się na brudnych powierzchniach i przedmiotach pod wpływem mechanicznego działania (np. chodzenia, siadania, przesuwania, itp.) zachowują się jak papier ścierny. W skutek ich ciągłego przemieszczania materiał z którego wykonana jest dana powierzchnia lub przedmiot może ulec uszkodzeniu lub trwałemu zniszczeniu co może prowadzić do ich kosztownych napraw lub wymiany. Systematyczne pranie i czyszczenie: dywanów, mebli tapicerowanych, wykładzin oraz tapicerek aut zabezpiecza je przed tego typu mechanicznymi uszkodzeniami i tym samym wydłuża ich żywotność.

Pyłki kwiatów oraz innych roślin

Pyłki kwiatów oraz innych roślinSezonowo, szczególnie w okresie wiosennym i letnim w wykładzinach podłogowych, tapicerkach meblowych i samochodowych oraz dywanach kumulują się duże ilości uczulających pyłków kwiatów oraz innych roślin: traw, zbóż, chwastów, krzewów i drzew. Te silne alergeny sezonowe są przenoszone przez wiatr i dzięki temu w łatwy sposób dostają się do domów, mieszkań, biur oraz samochodów prywatnych i służbowych. Ich duże nagromadzenie w najbliższym otoczeniu ludzi skutkuje uciążliwymi objawami u alergików: napadowym kichaniem, katarem, kaszlem, pieczeniem i swędzeniem oczu, łzawieniem, dusznościami, a nawet uczuciem zmęczenia i rozbicia. Cykliczne stosowanie wydajnych i skutecznych usług piorąco-czyszczących usuwa z otoczenia nadmiar pyłków przynosząc zauważalną ulgę osobom uczulonym na nie.

Resztki pokarmów i innych substancji organicznych

Resztki pokarmów i innych substancji organicznychPozostawiane po posiłku okruchy jedzenia oraz inne resztki organiczne, które codziennie trafiają do środowiska człowieka stają się doskonałą pożywką dla różnego rodzaju pleśni i grzybów. W skutek wolnego rozkładu pozostałości pokarmów oraz innych związków organicznych w domach, w mieszkaniach, w biurach oraz w pojazdach prywatnych i służbowych pojawia się brzydki zapach zgnilizny oraz stęchlizny, który szybko rozchodzi się po całym miejscu. Okresowe pranie i czyszczenie: wykładzin dywanowych, tapicerek w pojazdach, obić mebli tapicerowanych oraz dywanów neutralizuje wszystkie uciążliwe zapachy oraz zapewnia higienicznie czyste i świeże otoczenie.

Rozlane płyny

Rozlane płynyPo rozlanych płynach takich jak: wino, kawa, herbata, mleko, soki oraz wielu innych napojach na dywanach, wykładzinach, meblach tapicerowanych i siedzeniach samochodowych pozostaje coś więcej niż tylko brzydkie, rzucające się w oczy plamy. Substancje płynne wnikają głęboko w strukturę materiałów, z których zostały one wykonane i stanowią świetną pożywkę dla znajdujących się tam bakterii. W wyniku zachodzącego procesu fermentacji do otoczenia wydzielany jest nieprzyjemny zapach. Wykonywane regularnie fachowe pranie i czyszczenie przywraca im ich estetyczny wygląd i usuwa niemiły zapach w domach, w mieszkaniach, w biurach oraz w autach prywatnych i firmowych.

Usługi piorąco-czyszczące Błonie

ul. Zacisze 9d, 05-870 Błonie

Usługi piorąco-czyszczące Warszawa Żoliborz

ul. Kasprowicza 70/18, 01-949 Warszawa Żoliborz

Od ponad 27 lat świadczymy wysokiej jakości usługi: prania dywanów, prania wykładzin, prania tapicerek samochodowych oraz prania tapicerek meblowych (mebli) naszym Klientom z Warszawy Żoliborza, Błonia i okolic.

Zamów usługę piorąco-czyszczącą

+48 602 111 227 lub Wyślij zapytanie